سپاه از فرودگاه امام دو هزار هکتار سهم برای ساخت پایگاه هوایی خواست ندادم . به من هشدار دادند بینی ات را به خاک میمالیم خب مالیدند و تمام شد رفت . افتتاح مهمترین فرودگاه کشور (امام خمینی) در سال ۱۳۸۳ تبدیل به ماجرای بزرگی شد . فرودگاهی که هنوز فاز ۳و ۴ آن تکمیل نشده است و احمد خرم میگوید با تکمیل نشدن آن در مجموع لطمه ای بزرگ به منابع مالی کشور شد که بیش از ده میلیارد دلار است. فاز ۳ و ۴ فرودگاهی که می‌توانست تا آخر ۱۳۸۵ تکمیل شود اما سپاه نگذاشت. احمد خرم وزیر راه دولت محمدخاتمی میگوید : قضیه فرودگاه طولانی و دلایل زمین گیر کردن آن بسیار بود. نخستین مسأله ما با بخش نهاد بزرگی بود (سپاه) که برای ما چالش درست کرد. آنها از من خواسته بودند که دو هزار هکتار زمین رایگان از فرودگاه را در اختیارشان بگذارم که در آن پایگاه هوایی تاسیس کنند ! من با این درخواست مخالفت کردم . گفتم فرودگاه امام یک فرودگاه غیر نظامی است . ما اصلا حق نداشتیم پایگاه نظامی در این فرودگاه راه اندازی کنیم . مشکل دوم آنها مناقصه ها بود. به آنها گفته بودم که در شرایط مساوی در یک مناقصه کار را به بخش خصوصی واقعی می سپارم. شرکت ترکیه ای تاو مناقصه را برنده شد. برای فاز دوم نیز با آنها که یک شرکت فرودگاه ساز ترک است که فرودگاه اتاتورک استانبول را با استاندارهای اروپایی ساخته بود و جز ۵ شرکت فرودگاه ساز بزرگ دنیاست توافق کردیم. هنوز قرارداد را امضا نکردیم که ترک ها ۱۷ میلیون دلار تجهیزات به کشور آوردند . برای فاز دوم ۲۰۰ میلیون قرار داد بستیم. امروز کسی با یک و نیم میلیارد هم حاضر نیست این را بکند. و هنوز فاز ۳و ۴ آماده نیست . آنها گفتند شرکت متعلق به صهیونیست ها اسراییل است ! صبح روز افتتاح فرودگاه هواپیمای اماراتی آمد . آقایان احساس خطر کردند باند فرودگاه را با لندکروز ماشین جنگی و. مسدود کردند. هواپیمای اماراتی ۲- ۳ دور در آسمان زد اما نتوانست زمین بنشیند . من خودم در برج مراقبت فرودگاه بودم رفتم خواهش تمنا التماس کردم گفتم آبروی ایران است و. انتخابات مجلس هفتم برگزار شد . شورای نگهبان تمام سران اصلاح طلب در مجلس ششم را رد صلاحیت کرد ! مجلس به دست اصولگرایان افتاد و در راس آنها کوچک زاده زاکانی رسایی توکلی پرونده ای با ۵۰ تهمت جرم افترا برایم تشکیل دادند و من را استیضاح و خانه نشین کردند ! بعد ها شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد وزارت راه هیچ گونه تخلفی از قانون نکرده است. هاشمی شاهرودی ریس قوه قضاییه گفته بودند در پرونده خرم چیز خاصی نبود . خودم را مقبول میدانم اما ( بغض میکند ) شرمنده ام . نتوانسته ام به ایران خدمت کنم . در آن سالها لطمه بزرگی به آبروی کشور و بیت المال وارد شد. مصاحبه (یک بهمن ۱۳۹۷ ) با اشک های احمد خرم تمام شد. با غمی که بعد از ۱۴ سال انگار هنوز توی سینه اش سنگینی میکند .

مشاهده مطلب در کانال

مصاحبه خواندنی احمدخرم وزیر راه دولت اصلاحات محمدخاتمی :

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

فرودگاه ,فاز ,یک ,خرم ,ها ,شرکت ,احمد خرم ,را به ,را با ,در آن ,که در

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

صنایع دستی پرورش حیوانات Amir-DL کـریمانــه دانلود فیلم با لینک مستقیم دست نوشته های ف.الف میخک چت,چت میخک,چت روم میخک,میخک گپ,گپ میخک نود و هشتیا | دانلود رمان پاورپوینت درسی پاورپوینت روانشناسی احساس و ادراک